TEL ENDÜSTRİSİNİN

HİZMETİNDE   30  YIL

Telefon

(312) 394 70 70

HADDE SABUNLARITel üretiminde en yaygın olarak yaşanan sorunlardan birisi de prosese uygun hadde sabununun kullanılmamasıdır.

Asli görevi tel çekme sırasında tel ve hadde arasında bir ayırıcı tabaka oluşturarak olası çizilmeleri önlemek ve sürtünmeyi azaltmak olan hadde sabunları, herhangi bir tel çekme işleminin verimliliğini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Dolayısıyla herhangi bir tel çekme işleminde o prosese uygun sabunu seçmek en az doğru hadde profilini kullanmak kadar önemlidir.

Yurdumuzda özellikle 1990’ların ikinci yarısında önce büyük işletmelerde başlayan ve sonra orta ölçekli işletmelerle de devam eden tel üretim teknolojisindeki dönüşüm sırasında gelişmiş, yüksek hızlı, otomatik kontrollü tel çekme makinalarına yatırım yapılmış ve bu da daha nitelikli hadde sabunlarına olan talebi artırmıştır.

Tel endüstrisinde sorunların çözüm adresi olan ÖMERLER, tel işletmelerinin hadde sabunlarıyla ilgili problemlerine çözüm getirebilmek amacıyla, Dünya’nın en büyük hadde sabunu üreticisi olan Fransız CONDAT Firmasının ürünlerini sektörün hizmetine sunmuştur. Mayıs 1991’den bu yana, Fransız CONDAT Firmasının Türkiye Temsilciliğini ve Distribütörlüğünü yürütmekte olan ÖMERLER, bu alanda 27 yılı aşan bir bilgi birikimi ve deneyimiyle Türk tel endüstrisinin sabun sorunlarını çözmeye devam etmektedir.

Tel işletmelerinde yaşanan hadde sabunuyla ilgili sorunlar çok çeşitli olmakla birlikte, bu sorunları ana hatlarıyla,

- yüksek tel çekme hızlarına erişilememesi,
- haddelerin erken büyümesi veya çizilmesi,
- tel yüzeyinin yeterince temiz olmaması ve müteakip işlemlerde sorun çıkması şeklinde özetleyebiliriz.

Halen kullanmakta olduğunuz hadde sabunlarınızla ilgili sorunlarınız varsa, lütfen bizi arayınız. Tel üretim prosesiniz ve sorunlarınız değerlendirilerek size uygun bir sabun tavsiyesi yapılacak ve denemeniz için bedelsiz numune gönderilecektir.

Dünya’nın en büyük hadde sabunu üreticisi olan Fransız CONDAT Firması 1854 yılında kurulmuş olup, 160 yılı aşan bilgi birikimi ve deneyimiyle Dünya tel endüstrisine nitelikli ürünler sunmaya devam etmektedir. CONDAT Firmasının ürün yelpazesi oldukça geniş olmakla birlikte belli başlı ürün grupları arasında,

- Kuru çekimde kullanılan kalsiyum ve sodyum bazlı sabunları,
- Islak çekim emülsiyonlarını,
- Reaktif olmayan kaplamaları ( fosfat eşdeğeri ),
- Çubuk ve boru çekme yağlarını ve greslerini,
- Sabun tabakası temizleme kimyasallarını,
- Galvaniz sıyırma kömürlerini

Sayabiliriz.

CONDAT ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen bizi arayınız.

Condat Hadde Sabunu
Condat Hadde Sabunu
Condat Hadde Sabunu