TEL ENDÜSTRİSİNİN

HİZMETİNDE   30  YIL

Telefon

(312) 394 70 70

KURUMSAL

Condat Hadde Sabunu

AMACIMIZ

ÖMERLER’i kısaca tanımlamak gerekirse, tel endüstrisinin hizmetinde olmaktan gurur ve mutluluk duyanların firmasıdır diyebiliriz.
ÖMERLER, Ağustos 1989’da tel endüstrisine yönelik olarak bir mühendislik, danışmanlık ve temsilcilik firması olarak kurulmuştur.

ÖMERLER’in kuruluş amacı,
- Tel endüstrisinde Dünya’da kaydedilen ilerlemeleri, gelişmeleri ve yenilikleri yurdumuza kazandırmak ve
- Mühendis istihdam etme olanağı bulunmayan küçük ve orta ölçekli tel işletmelerine mühendislik desteği sunmak

ve böylece Türk tel endüstrisinde verimliliğin ve istihdamın artmasına katkıda bulunmaktır.

FAALİYET ALANLARIMIZ


ÖMERLER’in faaliyet alanlarını kısaca,

- tungsten karbür hadde üretimi ve onarımı,
- sert metal nervür tabakları ve ezme diskleri üretimi ve onarımı,
- hadde sabunu ithalatı ve satışı,
- tel endüstrisinde kullanılan muhtelif teknik malzemelerin ithalatı ve satışı,
- tel endüstrisine tedarikçi olan bazı yabancı firmaların Türkiye Temsilciliklerinin yürütülmesi ve
- tel işletmelerinin muhtelif üretim, kalite ve verimlilik sorunlarına çözümler üretilmesi
şeklinde özetleyebiliriz.TARİHÇE

Ağustos 1989’da kurulan ÖMERLER, başlangıç yıllarında temsilciliklerini yaptığı firmaların bilgi birikimleri ve deneyimlerinden yararlanarak Türk tel endüstrisinin sorunlarına çözümler üretmiş, daha sonra bu alanda edindiği deneyimlerden aldığı güçle, 1995 yılında Ankara’da tungsten karbür tel çekme haddeleri üretimine de başlamıştır. ÖMERLER 1995 yılından bu yana tel endüstrisinin talebi olan kaliteli haddeleri üretmeye devam etmektedir.

Çelik hasır üretiminde kullanılan sert metal nervür tabakları ve ezme disklerinin 20 yılı aşkın bir süre tanıtımını ve pazarlamasını yapan ÖMERLER, bu alanda edindiği deneyimlerden aldığı güçle 2011 yılında kendi bünyesinde kurduğu profil taşlama atölyesinde aşınan sert metal nervür tabaklarının ve ezme disklerinin onarımını da yapmaya başlamıştır. Böylece, çelik hasır sektörünün önemli bir talebi karşılanmış ve önemli bir döviz tasarrufu sağlanmıştır.

ÖMERLER sert metal nervür tabakları ve ezme disklerinin yalnızca onarımını yapmamakta, aynı zamanda bu ürünleri kendi markasıyla da yeni olarak üretmektedir.

Türk tel endüstrisine 30 yıldır hizmet vermekle gurur duyan ÖMERLER, sektördeki deneyiminden ve bilgi birikiminden aldığı güçle bugün de yine ilk günkü heyecanı ve şevkiyle Türk tel endüstrisinin sorunlarına çözümler üretmeye devam etmektedir.