TEL ENDÜSTRİSİNİN

HİZMETİNDE   30  YIL

Telefon

(312) 394 70 70

SABUNLAMA MANDALLARITel çekme işlemi sırasında, telin zaman zaman farklı nedenlerden dolayı yeterli miktarda sabun almadığı durumlar yaşanabilir. Bu tür durumlarda en kolay ve en etkili çözüm sabunlama mandalı kullanmaktır. Sabunlama mandalları, bir yay vasıtasıyla sürekli birbirleriyle temas halinde tutulan 3 adet makaradan oluşur. Sabunlama mandalları sabun kutusunun içerisine yerleştirilir. Tel veya filmaşin haddeye girmeden önce bu üç makaranın arasından geçer ve makaraların uyguladığı baskı sonucunda tel yüzeyine daha çok sabun sıvanması sağlanır. Böylece tel daha iyi sabun alacak ve olası çizilmelerin önüne geçilecektir.

Aşağıdaki videoyu izleyerek, sabunlama mandalı kullanmanın yarattığı farkı görebilirsiniz. Sabunlama mandalının gevşetilmesi ve sıkılması sonrasında sabun almada meydana gelen farktan dolayı tel yüzeyinin rengindeki değişime dikkat ediniz.

Temin ettiğimiz sabunlama mandalları ( aynı zamanda Türkiye Temsilciliğini de yürüttüğümüz ) WIRE LAB ( WILCO ) Firmasının ürünüdür. WILCO sabunlama mandalları çoğunlukla ilk haddenin önünde kullanılmakla birlikte, telin parladığı ( yani yeterli sabun almadığı ) durumlarda diğer haddelerle de kullanılabilir. WILCO sabunlama mandalları kullanılacakları filmaşinin veya telin çapına göre, 2 farklı boyda üretilmektedir.

WILCO sabunlama mandallarıyla ilgili olarak daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bizi arayınız.

Wilco Sabunlama Mandalları
Wilco Sabunlama Mandalları